Czynniki wzrostu wynagordzeń

Posted on Listopad 27, 2008. Filed under: Blogroll, bzowy, Hot News, HR News, zarządzanie wiedzą | Tagi: , , , , , |


„Jeżeli chodzi o czynniki, które spowodują, że tempo wzrostu gospodarczego nie będzie tak słabe (jak prognozują to niektóre ośrodki analityczne – PAP), to jednym z takich czynników będzie stopa konsumpcji indywidualnej, która długo jeszcze będzie utrzymywała się na relatywnie wysokim poziomie. Przyczyną tego jest wciąż wysokie tempo wzrostu płac” – powiedział.

„Czynnikiem, który będzie podtrzymywał wysokie tempo płacjest to, że nasza gospodarka wciąż jeszcze się modernizuje. Krańcowa wydajność kapitału, a więc i tempo wzrostu wydajności u nas jest, i przez lata jeszcze będzie, wyższe niż w krajach wysokorozwiniętych. To jest czynnik, który będzie podtrzymywał nasze tempo wzrostu” – dodał Sławiński. ( materiał źródłowy )

Z żalem zatem można zaobserwować liczne komentarze wielu „ekspertów HR”, którzy dynaminczny wzrost wynagordzeń w Polsce napiętnowali często cytowanym sloganem „wzrost płac w polsce nie ma uzasadnienia niskiej efektywności pracy„. Skąd takie komentarze? Jak można je uzasadnić? – Nie można! To wymysły i spekulacje informacjami niedouczonych ludzi.

Reklamy

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: